Zásah policie v derby slávia-sparta

Kolem kontroverzního zákroku policie v pražském derby se namluvilo už hodně.Je asi bez debat,že na individua,která jdou na fotbal pouze vyvolávat šarvátky a ničit stadion je třeba jedině tvrdá sila(prevence se v česku nekoná),ale jelikož jsme se toho utkání osobně zůčasnili měli jsme si možnost ověřit,že i na straně policie je bohužel několik smyslů zbavených tzv.policistů,kteří rozhodně nemají v úmyslu udržet na stadionu klid a pořádek,ale naopak za každou cenu vyvolat konflikt a najít důvod k zákroku,který rozhodně není o ochraně slušných fanoušků a majetku!

SPORT-LIVE rozhodně neobhajuje chování chuligánů na stadionech!

Diskusní téma: Zásah policie v derby slávia-sparta

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

 

Vyjádření Tvrdého jádra Slavie Praha II: Policejní granáty a demolice stadionu


Během včerejšího dne poskytla médiím rozhovor policejní mluvčí Eva Brožová. Jako reakci na stížnosti fanoušků ohledně výbušné pyrotechniky mluvčí policie uvedla, že:“Jde o neškodnou pyrotechniku, při výbuchu nedojde k újmě na zdraví.“ Realita je ale zcela jiná. Granáty, které policie nesmyslně házela po celém kotli v průběhu celého druhého poločasu, poznamenaly velkou část fanoušků, mezi nimi i mnohé ty, kteří se jakémukoliv konfliktu s policií snažili zoufale vyhnout.

Ti šťastnější z fanoušků si odnesli od policejních granátů jen potrhané šaty, ti méně šťastní pak modřiny a popáleniny. „Neškodná“ policejní pyrotechnika, kterou policie vytrvale bombardovala velkou část jižního sektoru pak dokonce trhala sedačky na stadionu, což potvrzují obrazové materiály. Uvádíme první fotografii (staženou z Aktuálně.cz, Ondřej Besperát), na které je jasně vidět policejní granát letící do sektoru.Hned vedle granátu je ale k vidění mnohem zajímavější skutečnost, a to roztrhané kusy sedačky letící vzduchem. Tuto sedačku rozerval jiný neškodný psychologický granát, který byl do sektoru vhozen několik sekund před tímto okamžikem. Granáty o podobné síle pak policie zasypávala kdekoho, vhazovala je přímo do masy lidí, která už v přeplněném kotli neměla kam ustupovat. Výbuchy těchto policejních granátů jsou ostatně masivně slyšet i na televizním záznamu. Policie má přitom tyto výbušniny používat jen v případě, kdy chce vystrašit dav či ho zcela vyhnat z určených prostor. Opakované hromadné vhazování granátů do přeplněného uzavřeného sektoru postrádá jakýkoliv smysl, pokud jím tedy není dav ještě více rozzuřit, případně pokud není cílem pěkně si zacvičit v reálných podmínkách.

Část médií uvádí, že záchranná služba po utkání ošetřila 16 lidí, z nichž většina měla popáleniny od pyrotechniky, troufáme si tvrdit, že všichni tito lidé byli popáleni právě od policejních granátů.

V současné době se sčítají škody na stadionu, které jistě nebudou malé. Stále si stojíme za tvrzením, že velká část výtržností byla vyvolána brutálním přístupem policie, zejména neustálým používáním výše zmíněných granátů. Nicméně nelze popřít, že část fanoušků v kotli skutečně sedačky rvala. Je ale otázkou, jak velkou část ze zničených sedaček má na svědomí policie, která má ničení majetku na stadionu předcházet, a její granáty. Pokud někdo nevěří výše uvedené fotografii, je zde také níže uvedeno video, na kterém je jasně vidět, jak po policejním zásahu jedna ze sedaček ulétne snad metr nad zem. Stejné granáty, které utrhly tuto sedačku, přitom dopadaly přímo na kůži mnohých fanoušků. Jsou to ty samé granáty, jimiž se policie údajně snažila konflikt uklidnit, a které ona sama označuje jako neškodné a fungující pouze na psychologické bázi.

Neustále se všude píše a mluví o tom, jak je na českých stadionech pyrotechnika zakázaná a jak ji dovnitř na stadion musí fanoušci pašovat. Tentokrát ale nejvíce pyrotechniky na stadion pronesla jednoznačně policie, která jí navíc neváhala použít a přímo jí vhazovala i do nevinných přihlížejících diváků. Nedokážeme si představit tu mediální bouři, kdybychom se někdy při zápase zachovali takto my, radikální fanoušci.

Perlička na závěr: Všichni jistě dobře znáte policejní obušky a jejich vzhled. Policie nicméně pondělní derby pojala jako příležitost vyzkoušet i jiné všemožné praktiky. V ochozech tak mnozí z příslušníků našich pořádkových jednotek schovali policejní pendreky a místo nich vytáhli kovové teleskopické obušky, kterými se kolem sebe oháněli hlava nehlava. Skoro se tomu ani nechce věřit, protože kovové teleskopy jsou velmi nebezpečnou zbraní, která při silnějším úderu (na rozdíl od klasického pendreku) láme kosti, jenže fotografie opět hovoří jasně:
 

Kontakt

wilsone

Sport-live@seznam.cz

Vyhledávání

LIVESCORE 

Náhled www.vitisport.cz

 

 
20:10
 
Prima
UEFA EURO 2008 (ČTVRTFINÁLE Nizozemsko - Rusko. Přímý přenos čtvrtfinálového utkání vítěze skupiny C s druhým ze skupiny D fotbalového ME ve Vídni. Komentují Jiří Nikodým a Radek Bejbl)
22:00
 
Eurosport2
Fotbal (Záznam čtvrtfinále Euro League v plážovém fotbale z Itálie)
23:00
 
Eurosport
Fotbal (Magazín EURO 2008 Show)

 

 

KONTAKT:sport-live@seznam.cz

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode